';

Nejnovější příspěvěk

Japonsko

Najdete nás

Pados s.r.o.
kancelář: Severní 274, Jinočany
sídlo: Muchova 9, Praha 6

Informace

IČ: 26134004
DIČ: CZ26134004

Společnost je zapsána u OR vedeného Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 73186

Bankovní spojení: Raiffeisen Bank
Číslo účtu: 2347941001/5500

Island – poznávací okruh

za měsíční krajinou a ledovci
Island

6. 6. - 14. 6. 2020 / cena na vyžádání

Dovolená mezi živly – Island, to je krásná ostrovní země, kde má příroda nad člověkem stále navrch. Zájezdy na Island tak lákají především cestovatele, kteří dávají přednost hvězdám na obloze před neony měst a plážovými resorty.

Island – to jsou gejzíry, sopky, ledovce, vodopády, Reykjavík… Hlavní město Reykjavík není nijak výjimečné, ale je vstupní branou ostrova – většina poznávacích zájezdů na Islandu začíná právě tady. Dovolená na Islandu je zážitek už jen proto, že tu leží největší ledovcová oblast Evropy – důkazem je třeba ledovec Vatnajökull. Během dovolené na Islandu by člověk neměl vynechat návštěvu mohutného gejzíru Strokkur, nejmohutnější vodopád Evropy Dettifoss nebo vodopád Skogáfoss, který je pověstný dvojitou duhou.

Praha – Reykjavík        21:55 – 23:50
Reykjavík – Praha        00:40 – 06:25

Přílet do Reykjavíku ve 23:55, transfer z letiště do hotelu.

Přenocování: Hotel Cabin
Stravování: 0

V 09:00 přivítání průvodcem a odjezd z Reykjavíku. Cesta směr západ, návštěva městečka Borgarnesa výšlap ke kráteru sopky Grábrók. Odpoledne návštěva muzea zaměřeného na historii přírody a tuleněv malé vesničce na severozápadě Islandu a procházka podél místního přístavu. Dále na severu zastavíme u zajímavého kostela Víðimýri porostlého trávou, který byl úžasně zrekonstruován do své původní podoby a považuje se za jeden z nejhezčích ukázek tradiční architektury. Dále pokračujeme za scénickými výhledy na fjordy a hory až dojedeme do hlavního města severní části Islandu Akureyri.

Přenocování: Hotel Sveinbjarnargerði
Stravování: snídaně a večeře

Ráno navštívíme Akureyri, okouzlující město s 17.000 obyvateli, navštívíme botanickou zahradu a užijeme si panoramatický výhled na fjord Eyjafjörður. Odpoledne odjedeme na prohlídku významného místa islandské historie Goðafoss, vodopády bohů. Dále pokračujeme k jezeru Mývatn, které je významné svými geologickými divy a aktivním životem ptáků během letních měsíců. Zastavíme se u bizarních lávových formací u Kálfaströnd a následuje procházka po mnoha pseudokráterech a nakonec se vykoupáme a odpočineme si v přírodních lázních Mývatn, ve kterých voda obsahuje unikátní směs minerálů, silikátů a geotermálních organismů. Tyto teplé prameny osvěží tělo i duši.

Přenocování: FosshotelMývatn
Stravování: snídaně a večeře

Ráno se vyšplháme do lávového labyrintu Dimmuborgir “temné hrady”, a budeme doufat, že zahlédneme trolly, o kterých se říká, že zde bydlí. Po možnosti občerstvit se obědem navštívíme horké prameny Námaskarð – to jsou bublající bahenní bazénky vypařující sulfáty. Projedeme neobydlenou horskou oblastí a měsíční krajinou na východ Islandu. Pokud budeme mít štěstí, narazíme i na polární lišku a soby.  Poté pojedeme na prohlídku nejsilnějšího vodopádu v Evropě Dettifoss, který se nachází v severní části národního parku Vatnajökull.

Přenocování: Hotel Valaskjálf
Stravování: snídaně a večeře

Tento den budeme obdivovat dramatickou krajinu plnou fjordů, malých rybářských vesniček na konci zakroucených cest na východním pobřeží. Cestou se zastavíme u zajímavých kamenných sbírek. Odpoledne si prohlédneme Vatnajökull – největší evropský ledovec, který se vidět přes celou jihovýchodní část Islandu. Projedeme městě Höfn, zastavíme se u ledovcové laguny Jökulsárlón, které plavou kousky ledovcové kry a když budeme mít štěstí, tak uvidíme i mořské tuleně, kteří plavou v ledovcové vodě.  Budete mít čas se projít na černých písečných plážích. Odtud lze také zajistit plavbu lodí. Pojedeme dále podél jižní části ledovce Vatnajökull a zastavíme se v největším evropském národním parku, kde se nacházejí nejvyšší islandské hory alpského stylu a největší evropský ledovec.

Přenocovánít: Fosshotel Núpar
Stravování: snídaně a večeře

Tento den nás čeká cesta plná přírodních krás – pojedeme přes lávové pole Eldhraun, dále pře písečnou poušť v jižní části obklopené horskými útesy, ledovci a vodopády. Projdeme se po černé lávové pláži jménem Reynisfjarav blízkosti Vík. V malé vesničce Skógarse nachází 60 m vysoký vodopád – jedná se o nejzajímavější vodopád na Islandu. Dále se zastavíme v Lávovém centru v Hvollsvelliru. Pokračujeme dále k vysokému, ale zároveň úzkému vodopádu Seljalandsfoss, který teče po horách. Pokud se chcete trošku osvěžit, doporučujeme zajímavou stezku, která prochází za vodopádem!

Přenocování: Hotel Hvolsvöllur
Stravování: snídaně a večeře

Dnes nás čeká klasický zlatý okruh – den začneme v místě Friðheimar, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o islandských koních, jejich speciálních vlastnostech a s nimi spojené historii a prohlédneme si geotermální skleník. Dále uvidíme páru, která stoupá z geotermálních polí Geysir. Zde se nachází velké množství horkých pramenů a bublajících bazénků. Původní gejzír byl nahrazen novým jménem Strokkur, který má erupci v intervalech 5-10 minut. Dále pojedeme na prohlídku zlatých vodopádů Gullfoss, to jsou dvojité vodopády, které padají do hloubky 34 metrů do řeky Hvítá a v letních měsících uchvacuje návštěvníky. Pokračujeme dále do vnitrozemí do národního parku Thingvellig, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Nakonec se vrátíme zpět do Reykjavíku, kde nás čeká krátká prohlídka města – jedná se o nejsevernější hlavní město na světě.

Přenocovánít: Hotel Cabin
Stravování: snídaně

V pozdních večerních hodinách transfer z hotelu na letiště.

Přenocování: Hotel Cabin – nejedná se o přenocování, ale o pokoje, které budou k dispozici do nočního transferu
Stravování: snídaně

 • Transfer Keflavík letiště – Reykjavík s průvodcem
 • Parkovací poplatek na letišti
 • Ubytování na 8 nocí (včetně místní 11%DPH) se snídaní / 3x v Reykjavíku, 5x mimo Reykjavík
 • 4x 2-chodová večeře s kávou/čajem mimo Reykjavík
 • 1x bufetová večeře s kávou/čajem mimo Reykjavík
 • Autobus s řidičem dle programu /maximum 1.755 km
  – maximum 9 hodin denně 08:00-19:00
  – ubytování řidiče po celou dobu programu
 • Anglicky hovořícího průvodce na 6 dní programu – max. 11 hodin denně, ubytování se snídaní
 • Vstup do muzea historie a tuleňů Hvammstangi
 • Vstup do kostela Viðimýri
 • Vstup do přírodních termálních pramenů Mývatn (včetně ručníku)
 • Vstup do Petra – kamenná a minerální sbírka – východní fjordy
 • Vstup do výstavního centra lávy Hvollsvöllur
 • Vstup do islandských stájí a geotermálního skleníku Friðheimar
 • Transfer v Reykjavíku na letiště, bez průvodce
 • Cestovní pojištění
 • Nápoje během večeře
 • Ostatní pokrmy nezahrnuté v programu
 • Další neuvedené výlety a aktivity
 • Průvodce na zpátečním transferu na letiště
 • Extra poplatek v případě časné snídaně nebo balíčku na cestu

Další neočekávané výdaje spojené s návštěvou přírodních památek

Rádi vám připravíme cenovou nabídku dle konkrétního termínu.
Doporučit / Recommend
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIN
Sdílet / Share
Tagged in
Leave a reply