';

Azorské ostrovy – poznávací okruh s cvičením

kombinace 4 ostrovů
Azorské ostrovy

13. 7. - 22. 7. 2020 / 53.600,- Kč

Můžete se těšit na na spoustu krásy na zemi, v moři i ve vzduchu,  úžasnou přírodu, bublající gejzíry, sopečná jezera, divoký oceán, nekončící lány hortenzií, pozůstatek třetihorního pralesa Laurissilva, velryby a delfíny, mnoho druhů ptactva, čajovou a ananasovou plantáž, malebné vesničky i honosnou architekturu ve městech, nejvyšší horu Portugalska a unikátní vinice.

Praha – Lisabon 6:00 – 8:30
Lisabon – Terceira 11:40 – 13:05

Ostrov Terceira– transfer do hotelu  Azoris Angra Garden****
odpočinek, koupání, peší prohlídka historického centra

Celodenní výlet po ostrově Terceira.
Odjezd od hotelu v Angře, výjezd na vyhlídku Pico das Cruzinhas na Monte Brasil – zde možnost návštěvy hradu São João Baptista (sv. Jana Křtitele). Vydáme se jižním směrem přes vesnice Ribeirinha, Serretinha, Porto Judeu (Baía da Salga), São Sebastião.
Serra do Cume největší kaldeira na Azorech (15 km) s vyhlídkou na krajinu připomínající patchwork (z kousků sešitý přehoz).
Následuje Praia da Vitória, kde bude krátká zastávka na prohlídku města. Možnost oběda v místní restauraci (není zahrnuto v ceně)
Návštěva jeskyně Algar do Carvão (vstupné v ceně) – úžasný vnitřek vulkánu – sestup po 300 schodech (jeskyně)
Biscoitos – vesnice na severu ostrova. Přírodní jezírka vytvořena v lávových polích. Možnost koupání.

Výlet na člunu, pozorování velryb.
Snad budeme mít štěstí a kromě delfínů a želv uvidíme i některý z 24 druhů velryb, které u ostrovů trvale žijí nebo kolem proplouvají.
Plavbě předchází představení, poučení o bezpečnosti  a etickém kodexu pozorování velryb a seznámení s druhy velryb, které můžeme vidět.
Celá akce trvá přibližně 3 hodiny.

Transfer z hotelu na letiště – přelet na ostrov Faial 08:35 – 09:10
Celodenní výlet (cca 8 hodin)
Castelo branco – skála připomínající bílý hrad. Průjezd krásným lesem , milovníci přírody ocení i zástupce endemických druhů třetihorního pralesa Laurissilva.  Naše cesta bude pokračovat směrem na západ do Capelinhos, k sopce, jejíž poslední erupce v roce 1957 – 58 ovlivnila na dlouhá léta sociální i kulturní život na Faialu (mnoho lidí bohužel ze strachu ostrov opustilo). Návštěvy Muzea vulkanismu (vstup v ceně). Prohlídka expozice, film o vulkánech a výstum na maják (zpola zasypaný sopečným popelem). Od bývalého majáku uvidíme nový kus pevniny ( 2,4 km2), o který se ostrov zvětšil 13 měsíců trvajícími erupcemi. Na čerstvé sopce, je krásně vidět její struktura. Cedros – možnost oběda v  místní restauraci (není zhrnuto v ceně). Přírodní rezervace – kráteru Caldeira (2 km šířka, 400 m hloubka- na vrcholu po obvodu turistická stezka 8 km). Dále přejezd údolím Vale dos Flamengos. Vyhlídka –  Esplamaca –  nádherný výhled na město Horta.

Ubytování v hotelu Azoris Faial Garden ****

Volný den – koupání a odpočinek.

Procházka po Hortě a  návštěva malebného přístavu. Každá loď, která jela přes oceán zde na molu zanechala svou ikonografickou značku, aby cesta dobře dopadla. Doporučujeme celé projít – Peters Café (slavný bar námořníků), Monte da Guia s vyhlídkou na pobřeží, Porto Pim (krásná pláž s tmavým pískem).
V případě příznivého počasí doporučuji nádhernou 8-mi km túru kolem kráteru Caldeira. Z hotelu se dopravíme taxíkem (je to kousek – cena taxíku cca 7 euro na osobu)

Přejezd lodí na ostrov Pico  – celodenní výlet po ostrově.

Na ostrově Pico je nejvyšší hora Portugalska  Pico (2351 m n.m.), kterou bohužel letos nestihneme pokořit.Výlet zahájíme v městečku Madalena, kam nás doveze trajek.  Vydáme se směrem na jih. Návštěva muzea vína. V zahradě les dračích stromů (největší počet dračích stromů v Evropě).
Nezapomeneme navštívit i unikátní vinice, které byly v roce 2004 označeny jako Světové dědictví UNESCO.
Zastávka v São Mateus, kde můžete se můžete podívat do kostela São Mateus a jeho kaple Bom Jesus Milagroso. Dále zastávka v Candelárii a návštěva místní výrobny sýrů.
Pak budeme pokračovat  do  Lajes do Pico do výšky 900 m n.m, možnost oběda v místní restauraci (není zahrnuto v ceně).  Muzeum velrybářství (prohlídka a krátký dobový film). Lagoa do Capitao (vnitrozemí).
Ve vesnici São Roque navštívíme museum velrybářského průmyslu – vstup v ceně.
Návrat podél severního pobřeží vesničkami Santo António, Santa Luzia. Poslední zastávka – Lugar do Cachorro, působivé skalní útvary (jedna připomíná psa) vytvořené sopečnou erupcí 1.února 1718, souhra barev a zvuků oceánu.

Transfer na letiště – přelet na ostrov São Miguel  17:45 – 19:30
Transfer z letiště do hotelu The Neat Avenida****

Celodenní výlet (cca 8 hodin)

Odjezd z Ponta Delgady podél jižního pobřeží.  V přírodní rezervaci Água de Pau zastávka na vyhlídce Caloura.  Dále krátká zastávka ve městě Vila Franca do Campo, bývalém prvním hlavním městě ostrova São Miguel. Ermida de Nossa Senhora da Paz (krásná kaplička se působivým schodištěm). Přejezd do lázeňského  městečka Furnas (termální a minerální prameny), jezero a Caldera, kde se připravuje typický pokrm ‚Cozido”.  Vaří se ve velkých hrncích přímo v dírách v zemi.  Možnost oběda (doporučujeme ochutnat Cozido vytažené přímo ze země a podávané v místní restauraci) – není zahrnuto v ceně. Návštěva botanické zahrady Terra Nostra Park (vstupné v ceně), jedné z nejkrásnějších na Azorech s termálním bazénem. Zde možnost koupání (vezměte si starší plavky, voda trochu barví), nebo jen procházka zahradou.
Návrat do Ponta Delgady podél severního pobřeží. Zastávka u čajové plantáže (nejníže položená a jediná v Evropě) a návštěva továrny na zpracování čaje Gorreana s ochutnávkou místního čaje.
Dále pojedeme horskou silnicí do 900 m n.m. a při krátké zastávce se na vyhlídce pokocháme výhledem  na  ostrov a překrásné jezero Lagoa do Fogo (ohňové jezero).

Volno
Workshop ZDRAVÁ ZÁDA , koupání….

Celodenní výlet. Odjezd na západní stranu ostrova, zastávka na vyhlídce Vista do Rei – krásný panoramatický výhled na ostrov a dvě jezera (zelené a modré), která jsou v sopečném kráteru. Pokračujeme údolím dolů do vesničky Sete Cidades, chráněné od okolí sopečným masivem. Vyhlídka na Lagoa de Santiago.
Při návratu zpět návštěva anasové plantáže a ochutnávka místního likéru.

Po snídani  transfer hotel – letiště

Sao Miguel – Lisabon 9:15 – 12.30
Lisabon – Praha 14:15 – 18:20

Vzhledem k náročnému programu a neustálým přejezdům moc cvičit nestihneme. Přejezdy autobusem využijeme kromě povídání o Azorech a Portugalsku i k povídání o zdravém cvičení, špatných pohybových stereotypech a funkci svalů hlubokého stabilizačního systému páteře. K praktickému cvičení se dostaneme až na  Sao Miguelu, kde si uděláme 2 hodinový workshop na téma ZDRAVÁ ZÁDA a aktivní nohy, funkční dynamická stabilizace s využitím vývojové kineziologie, mobilizační cvičení, strečink.

PROBLEMATIKA: výhřez ploténky, rozestup břišních svalů (nap. těhotenstvím u žen nebo špatným posilováním a přetěžováním břicha  u mužů), kolena, kyčle, SI klouby, tenisové nebo golfové lokty, ramena…
Vhodné pro osoby se zdravotními obtížemi, ale také pro osoby zdravé a sportující, jako skvělé kompenzační cvičení
Vzhledem k charakteru cvičení, jeho důležitosti a přínosu pro všechny (muže i ženy, osoby s dobrou kondicí nebo zdravotními problémy – vše lze přizpůsobit), nebudou účastníci rozlišováni na cvičící a necvičící. Případným osobám, které nebudou chtít cvičební program využít, nebude poskytnuta sleva.

 • Ubytování se snídaní ve dvojlůžkovém pokoji v uvedených hotelech kategorie 4 hvězdičky.
 • Všechny letenky (Praha-Lisabon, Lisabon- Terceira, Terceita – Horta, Pico – Ponta Delgada, Ponta Delgada – Lisabon, Lisabon – Praha).
 • Lodní lístek Faial – Pico, transfery.
 • Výlety uvedené v programu, placené vstupné již zahrnuty v ceně ( Terceira- celodenní, Terceira – pozorování velryb, Faial – celodenní, Pico – celodenní, Sao Miguel – 2x celodenní).
 • Workshop ZDRAVÁ ZÁDA a aktivní nohy.
 • Česky hovořící průvodce.
 • Povinné pojištění CK proti úpadku.

Cena za ubytování 3.os na přistýlce (pouze na vyžádání)

 dospělá os: 51.100 Kč
dítě do 11,99 let: 46.600 Kč

 • Cestovní pojištění
  Doporučujeme sjednat cestovní pojištění včetně připojištění storna: pojišťovna Union.
  balík A60 – dospělá osoba: 50 Kč/ 1 den,  tedy na 10 dní: 500 Kč ( dítě do 15 let: 30 Kč/1 den, tedy na 10 dní: 300 Kč)
  – příplatek za jednolůžkový pokoj cca 11.000 Kč 
Doporučit / Recommend
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIN
Sdílet / Share
Tagged in
There is 1 comment on this post
 1. Magda Guričanová
  Únor 15, 2020, 1:43 pm

  dobrý, jela bych .:-)

Leave a reply