';

Nejnovější příspěvěk

Japonsko

Najdete nás

Pados s.r.o.
kancelář: Severní 274, Jinočany
sídlo: Muchova 9, Praha 6

Informace

IČ: 26134004
DIČ: CZ26134004

Společnost je zapsána u OR vedeného Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 73186

Bankovní spojení: Raiffeisen Bank
Číslo účtu: 2347941001/5500

Madeira – zahrada Atlantiku

okouzlí na první pohled
Madeira křížem krážem

15. 6 . - 22. 6. 2020 / od 28.790,- Kč

Seznámíme vás s portugalskou historií, kulturou, jídlem, pitím, zvláštnostmi…. Madeira vás nadchne.
Madeira, jedna z top destinací pro rok 2020 – ideální lokalita, klidné místo v oceánu, daleko od válečných konfliktů i zájmů teroristů…

Bohužel se to projevilo na cenách hotelů a obsazenosti. Většina hotelů je již beznadějně vyprodaná na více než rok dopředu. S rezervací proto neváhejte, naši kapacitu nebude možno navýšit.

Kdo o Madeiře uvažujete, neváhejte, nebudete litovat. Nádherný ostrov, úžasná poloha hotelu, pod okny šumící oceán. Proslulé víno a skvělé jídlo….

Praha – Funchal    12:20 – 15:55
Funchal – Praha    16:40 – 22:10

Odlet z Prahy, transfer do hotelu, ubytování, informační schůzka v podvečer.

Hotel Four Views Oasis ****   

Kdo o Madeiře uvažujete, neváhejte, nebudete litovat. Nádherný ostrov, úžasná poloha hotelu, pod okny šumící oceán. Proslulé víno a skvělé jídlo….
Jedná se o velmi oblíbený hotel, přímo na břehu oceánu, který nedávno prošel celkovou rekonstrukcí.

Hotel se nachází v  Caniço de Baixo (asi 15 km od hlavního města Funchalu), přímo u kamenité pláže (vstup do moře možný i přes molo) u malé pobřežní promenády.

Pokoje:
Dvoulůžkové pokoje, všechny naše pokoje mají Side Sea View (boční výhled na moře) a jsou s možností přistýlky, koupelna (sprcha) s WC, fén, telefon, TV + SAT, lednice, set na přípravu čaje/kávy, klimatizace, balkón, připojení k internetu přes kabel.  Pokoj s přímým výhledem na moře lze vyžádat za příplatek

Stravování:
máte na výběr z možností:
snídaně
polopenze – tuto varintu vřele doporučujeme- naprostý kulinářský zážitek
–  snídaně i večeře jsou podávány formou bohatého bufetu. Skvělá kuchyně. V letech 2015, 2016, 2017 i 2018 jsme byli naprosto nadšeni.

Vstupní hala s recepcí, restaurace, bar, restaurace a la carte, společenská místnost s TV, konferenční sál, obchůdky, stolní tenis, biliard, šipky.
V zahradě bazén s mořskou vodou s brouzdalištěm, whirlpool, bar u bazénu a terasa na slunění – lehátka, slunečníky a osušky zdarma, dětské hřiště.

SPA: krytý bazén, sauna, pára, fitness, masáže, kosmetika.
WiFI ve veřejných prostorách zdarma.

4x denně zdarma hotelový bus do Funchalu (rozpis a rezervace na recepci)
U hotelu se nachází malý obchod, kousek dál je Spar. V blízkosti mnoho restaurací

Celodenní výlet (střed a západ Madeiry – spojení 2 výletů v jeden) necvičíme
STŘED OSTROVA: Monte + Eira do Serrado + ZÁPADNÍ OKRUH MADEIROU až do Porto Moniz
Během tohoto celodenního výletu navštívíme nejzajímavější místa střední a  západní části ostrova. Začneme výjezdem na Monte, odkud se nám naskytne překrásný výhled na Funchal. Návštěva nejslavnějšího madeirského kostela Nossa Senhora do Monte, kde je pochován poslední habsburský císař Karel I, který po sesazení z trůnu v roce 1918 odešel do exilu na Madeiru. Odvážlivci mohou vyzkoušet jízdu na proutěných sáních  za plného provozu (za příplatek cca 15 euro /os). My pro vás přijedeme na místo dojezdu a budeme pokračovat dál. Přejezd na jednu z nejkrásnějších  vyhlídek Eira do Serrado (1094m) nad Údolím Jeptišek (Curral das Freiras). Údolí vroubí ze všech stran rozeklané štíty, až do roku 1959 sem byl přístup pouze po klikaté stezce. Oblast je proslulá místním kaštanovým likérem a kaštanovým chlebem. Vše můžeme ochutnat (za příplatek). Pokračujeme  podél jižního pobřeží do Camara de Lobos. Dále nás čeká výjezd na 2. nejvyšší evropský útes Cabo Girão. Pokocháme se výhledem  na terasovitá políčka, a proslulou rybářskou vesnici Camara do Lobos.  Dále navštívíme městečko Ribeira Brava. Na severní straně ostrova ze São Vicente pojedeme podél staré útesovité silnice do Porto Moniz s jeho lávovými jezírky. Středem ostrova dojedeme na vyhlídku do údolí Rabaçal známého svými levádami (podél jedné z nich se kousek projdeme) a nevynecháte ani jedinou rovinu ostrova – plošinu Paúl da Serra.(1500m). Odtud se vydáme zpět jižním směrem na horské sedlo Encumeada(1008m), pod níž nás čeká oblast třetihorního vavřínového lesa a kolem Pousady dos Vinháticos budeme sjíždět zpět.

cvičení 2x denně – ráno (8.00 – 9.00)  a  večer (18.00 – 19.00)

Relax u oceánu nebo
Společný pěší výlet na na nádhernou vyhlídku k  soše Krista v Garajau.
Cesta je 3,3 km dlouhá, ale hodně do kopce, proto trvá cca 50 min.
Z vyhlídky od Krista se dá sejít po cestě nebo sjet lanovku ke krásné pláži, občerstvit se v hospůdce, zaplavat si v oceánu a pokochat se nádherným výhledem na skály.

Osoby s pohybovými problémy nemusí jít pěšky, ale za příplatek mohou využít místní autobus a lanovku.
Cena jízdného: autobus (cca 1,5 eura/1 jízda, lanovka 1 jízda 2 eura, zpáteční 3 eura).

necvičíme

VÝCHODNÍ OKRUH MADEIROU
První zastávka bude na krásné vyhlídce Terreiro da Luta (Camacha), dále se zastavíme v dílně, kde se vyrábí proslulé proutěné výrobky. Odtud vyjedeme na třetí nejvyšší vrchol Madeiry Pico do Arieiro (1818 m). Sjedeme do Ribeiro Frio (přírodní park se sádkou pstruhů) a projdeme se podél levady vavřínovým třetihorním pralesem Laurissilva na vyhlídku Balcões (asi 1,5 km). Hlavní zastávka bude v Santaně (proslulé typickými doškovými trojúhelníkovými domečky), odkud pokračujeme na jihovýchod. Čeká nás nejvýchodnější cíp ostrova, P. de São Lourenço s nádhernými barevnými skalami a dramatickou scenérií rozbouřeného oceánu. Při dobré viditelnosti lze vidět ostrov Porto Santo.. Oblast kolem Caniçalu bývala centrem madeirského velrybářského průmyslu (točil se zde  i slavný  film Johna Hudsona Moby Dick – r.1959). Dále Portela (vyhlídka 670m) s úžasným výhledem na zajímavé madeirské letiště (neptejte se na podrobnosti nebo nepoletíte…historii a zajímavosti vám raději řeknu až na místě). Nakonec navštívíme přímořské městečko Machico. (jedno ze dvou prvních hlavních měst Madeiry), možnost koupání (umělá písečná pláž).

Výlet do Funchalu (hl. města) odjezd od hotelu v 9.00, odjezd zpět z Funchalu v 16 hodin
(návrat v jiný čas je možný veřejnou dopravou za příplatek cca 3 eura  nebo taxíkem za cca 15 euro).

cvičení 1x denně – večer (18.00 – 19.00)  

PROHLÍDKA MĚSTA FUNCHAL
Pojedem hotelovým autobusem do hlavního města. Při pěší prohlídce Funchalu se seznámíme s jeho architekturou, pamětihodnostmi, nevynecháme ani návštěvu slavné tržnice (ryby, květiny, ovoce)  či vinných sklepů  a ochutnáme všechny typy výborného madeirského vína (za příplatek- dle konzumace- není to drahé….pokud tedy neochutnáváte 50 let starou madeiru)
Zájemci mohou zajít i do manufaktury na výrobu krajek, muzeum krajek. Bude následovat volno. V případě, že bude někdo chtít zajet do botanické (vstup 6 euro) nebo tropické zahrady, poradím, kterým autobusem, případně pojedu s vámi.

cvičení 2x denně – ráno (8.00 – 9.00)  a  večer (18.00 – 19.00) 

možnost doplňkových aktivit: turistika podél levád, plavba lodí (delfíni, velryby…)

Ve volných dnech je také možnost levad nebo hřebenových túr, pozorování velryb a delfínů, výlet lodí Santa Maria (replika Kolumbovy lodě), botanická zahrada, golf:  hřiště Palheiro. nebo hřiště Santo da Serra, celodenní výlet na sousední ostrov Porto Santo…tyto aktivity nejsou v ceně zájezdu, ale rádi vám s jejich zajištěním na místě pomůžeme.

Netuším, jak aktivní budou lidé, kteří se přihlásí v roce 2020, ale pokud by se sešla chodivá skupina, můžeme si udělat celodenní turistiku po horách podél levád.

cvičení 2x denně – ráno (8.00 – 9.00)  a  večer (18.00 – 19.00)

možnost doplňkových aktivit

Ve volných dnech je také možnost levad nebo hřebenových túr, pozorování velryb a delfínů, výlet lodí Santa Maria (replika Kolumbovy lodě), botanická zahrada, golf:  hřiště Palheiro. nebo hřiště Santo da Serra, celodenní výlet na sousední ostrov Porto Santo…tyto aktivity nejsou v ceně zájezdu, ale rádi vám s jejich zajištěním na místě pomůžeme.

odhlášení z hotelu ve 12 hod
transfer na letiště
Funchal – Praha    16:40 – 22:10 (čas letu se může posunout)

7 lekcí (víc cvičení vzhledem k nabitému programu nestihneme)
ZDRAVÁ ZÁDA
Funkční dynamická stabilizace na základě vývojové kineziologie
posilovací a stabilizační cvičení s využitím gum a overballů, cvičení vede Martina Voplatková

Program obsahuje teoretické i praktické lekce s následující tématikou:
PROBLEMATIKA: výhřez ploténky, rozestup břišních svalů (nap. těhotenstvím u žen nebo špatným posilováním a přetěžováním břicha  u mužů), kolena, kyčle, SI klouby, tenisové nebo golfové lokty, ramena… vhodné pro aktivní sportovce i pro osoby se zdravotníi obtížemi (lze individuálně přizpůsobit)
– Funkce HSSP (hlubokého stabilizačního systému páteře) a jeho složení
– Ukázky základních aktivačních cvičení HSSP
– Mobilizační cvičení – spinální cvičení. Série cviků na mobilizaci jednotlivých segmentů páteře.
– Stabilizační cvičení –  funkční dynamická stabilizace (s využitím vývojové kineziologie)
– Strečink zkrácených či přetížených svalových skupin
– Nácvik správného dýchání ( bránice)
– Nácvik správného zapojení svalů pánevního dna
– Představení základních funkcí nohy a její důležité role v souvislosti se správným držením těla
– Nácvik správného stoje
– Funkční korekce postavení nohou

Vzhledem k charakteru cvičení, jeho důležitosti a přínosu pro všechny (muže i ženy, osoby s dobrou kondicí nebo zdravotními problémy – vše lze přizpůsobit), nebudou účastníci rozlišováni na cvičící a necvičící. Případným osobám, které nebudou chtít cvičební program využít, nebude poskytnuta sleva.

Individuální lekce:  možnost individuálních lekcí – 1000 Kč / 50 min
Tato služba je časově i kapacitně omezena, v případě zájmu hlaste včas.

Děti: Madeiru asi malé děti moc neocení (divoké moře a samý kopec), ale náš hotel je pro děti docela vhodný.

Všichni klienti jistě ocení volný vstup do krytého bazénu, sauny, páry a vířivky, který je již zahrnut do ceny pobytu.
Masáže a kosmetika za příplatek.

 • Cena: od 28.790 Kč (se snídaní)
                     33.790 Kč (s polopenzí) – doporučujeme – opravdu kulinářský zážitek

(přímý let z Prahy, ubytování ve 4* hotelu v dvojlůžkovém pokoji s bočním výhledem na moře, strava dle výběru, bohatý poznávací program, cvičební program ZDRAVÁ ZÁDA)     

 • Letenka (přímý let Praha – Funchal),  transfer z letiště do hotelu a z hotelu na letiště
 • Ubytování s bočním výhledem na moře
 • Snídaně či polopenze formou bohatého bufetu
 • Bohatý poznávací program s výkladem v češtině – výlety střed ostrova, západní okruh,  i východní okruh, polodenní prohlídka Funchalu (vše v češtině)
 • Cvičební program Zdravá záda, aktivní nohy, DNS
 • Zákonné pojištění CK Pados proti úpadku
 • Vstup do krytého bazénu, sauny, páry a vířivky
 • Lehátka a slunečníky u bazénu
 • V ceně pobytu není cestovní pojištění.
  Doporučujeme všem účastníkům, aby se pojistili i proti případnému stornu, proto nabízíme komplexní cestovní pojistění včetně pojištění storna (80%) pojišťovny UNION.
  Balík A30, cena: 36 Kč za 1 den – 288 Kč/8 dní ( dítě  do 15-ti let 200 Kč/8 dní)
Doporučit / Recommend
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIN
Sdílet / Share
Tagged in