';

Nejnovější příspěvěk

Japonsko

Najdete nás

Pados s.r.o.
kancelář: Severní 274, Jinočany
sídlo: Muchova 9, Praha 6

Informace

IČ: 26134004
DIČ: CZ26134004

Společnost je zapsána u OR vedeného Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 73186

Bankovní spojení: Raiffeisen Bank
Číslo účtu: 2347941001/5500

Japonsko

země kontrastů
Japonsko

individuální zájezd / termín a cena na vyžádání

Nezáleží na tom, kolik velkých metropolí jste dosud na svých cestách navštívili. Tokio, hlavní město Japonska, vám vezme dech jako dosud žádné město.Velikost tohoto města je neuvěřitelná a váš první dojem bude, že se nikdy mezi tou záplavou mrakodrapů, neónů a miliónů lidí nebudete schopni orientovat. Brzy však naleznete klid a začnete se cítit bezpečně. Každý je zde laskavý, vynikající infrastruktura je pečlivě organizovaná, až se vám to bude zdát neuvěřitelné.

Pár hodin cesty vysokorychlostním vlakem Šinkanzen se z Tokia dostanete na venkov s nádhernou krajinou, rýžovými poli, čajovníky a čarokrásnými pohořími až dorazíte do Kjóta, mnohými považovaným za skutečné srdce Japonska. Zde stále ještě potkáte ženy v tradičních kimonech, procházející se úzkými uličkami města, uvidíte majestátní chrámy umístěné mezi nádhernými, proslulými japonskými zahradami a budete moci navštívit nepřeberné množství tradičních japonských restaurací. Atmosféra města zjitří všechny vaše smysly. Ve stejné vzdálenosti od hlavního města Tokia také naleznete horské vesničky, pouliční trhy, tradiční japonské penziony podávající tradiční japonskou kuchyni a nabízející koupel v proslulých Onsenech – přírodních horkých pramenech, které budou balzámem na vaše tělo i duši. Japonsko se neustále mění, ale také zůstává zemí, která si velmi ráda ponechává své tradice. Je to země, která je na jedné straně jednou z nejdynamičtěji rozvíjejících se ekonomik a na druhé straně místem, kde na vás na každém kroku dýchá tisíciletá kultura a hodnoty.

Praha – Tokio
Osaka – Praha

Odlet do Tokia, nocleh na palubě letadla.

Po pasové a celní kontrole, shuttle transfer do hotelu. Odpoledne doporučujeme strávit v klidnější části – Asakusa Kannon, případně zkusit plavbu po řece Sumida, která končí v moc hezké zahradě Hamarikju.

Nocleh v Tokiu.

Celodenní prohlídka Tokia (možno zajistit anglicky mluvícího průvodce) – dnešní den doporučujeme prohlídku šintoistické svatyně Meidži Džindžu, která byla vystavěna mezi lety 1920-1926 na počest a připomínku císaře Meidži a jeho choti. Během 2.sv. války byla svatyně rozbombardována a poté zrekonstruována. Okolí tvoří rozsáhlý park, který vznikl vysázením 100 000 stromů. Dále doporučujeme návštěvu východní zahrady Císařského paláce a návštěvu nočních částí města – Šibuja nebo Šindžuku. Šiboja je nejrušnější ze 23 čtvrtí Tokia, nachází se zde velké množství obchodních domů, sídel firem, ale také restaurací, barů, hudebních klubů apod., díky čemuž je proslulá svým nočním životem.Možno též navštívit speciální čtvrť Akihabara (tzv. Animé kavárny, obchody, apod.) a Edo Tokyo Museum.

Nocleh v Tokiu.

Odjezd z velkoměsta, návštěva města Kamakury, kde se nachází jeden z nejdůležitějších zenových chrámů. Toto pobřežní město, proslulé jako administrativní středisko, je vzdálené méně jak hodinu od metropole Tokia. Jestliže cestování po Tokiu budete mít již dost, pak je Kamakura ideálním místem, kam utéci před shonem, ruchem a přeplněnými ulicemi. Kamakura je oblíbená především pro svoji poklidnost, příjemné treky a hezké památky. Za všechny jmenujme sedící sochy Buddhy – Daibucu, Hasedera chrám, svatyně Hačimangu. V Kamakuře se nachází 19 šintoistických svatyní a 65 buddhistických chrámů včetně dvou nejstarších zenových chrámů v Japonsku.

Naše doporučení  – vyhraďte si jeden den a jeďte sem na procházku bambusovým lesíkem, nasajte atmosféru starobylosti.

Odpoledne je ještě možný přesun do Jokohamy – druhého největšího města Japonska s počtem obyvatel přes 3 miliony. Je vzdáleno cca 30 min. jízdy od Tokia.  Od 18. století je Jokohama nejdůležitější přístav Japonska a je tomu tak i nadále. I když původně to byla jen malá osada, dnes vyrostla v jednu z největších obchodních center Japonska. Největší menšina přistěhovalců – Číňané zde postavili největší japonskou čínskou čtvrť (doporučujeme prohlídku). Naproti  tomu čtvrť Yamate ukrývá plno viktoriánských domů. Pokud máte rádi pohled z výšky, vyzkoušejte výhled na Jokohamu z městské věže, která je u pobřežní promenády MinatoMirai, zde je pak obzvláště večer krásný pohled na zátoku. V případě, že si budete chtít polenošit a pokochat ve městě, pak se zde nachází moc pěkná zahrada Sankeien. Návrat do Tokia.

Nocleh v Tokiu.

Odjezd z Tokia do Nikkó – město přírody a chrámů, je vzdáleno cca 3  hodiny jízdy vlakem od Tokia. Působí velmi romanticky a je především bránou k národnímu parku Nikko. Hlavním lákadlem a bezesporu krásnou památkou města je svatyně Tošogu (památka zapsána na seznamu UNESCO) – krásné mauzoleum vládce Tokugawa. Připravte se, že areál svatyně je obrovský. Po příjezdu uložení zavazadel, poznávání svatyně Tošogu.

Nocleh v Nikkó.

Celodenní poznávání národního parku – Jezero Chuzenji a vodopády Kegon – nachází se zde nejznámější a nejvyšší japonský vodopád, pojmenovaný je podle buddhistického principu vnitřní harmonie. Uvnitř skály je výtah, který návštěvníky vozí k vyhlídkové plošině u paty vodopádu.

Nocleh v Nikkó.

Odjezd z Nikko do Shizuoky – vzdálenost cca 226 km. Po příjezdu procházka městem.

Nocleh v Shizuoka.

Návštěva čajové farmy, ochutnávka čaje, zážitek – sběr prvních lístků.

Nocleh v Shizuoka.

(Stanovení termínu sběru prvního čaje v Shizuoka je orientační, nutno počítat s případným posunutím, odvíjí se to od mnoha faktorů, zejména počasí).

Odjezd z města Shizuoka do Takajamy, horského městečka, které si uchovává svůj půvab. V dobách Edo vynikala zejména tesařskou zručností, která je zde dodnes vidět. Doporučujeme navštívit staré město, zajíst si do místní palírny, kde se vyrábí nejlepší saké v Japonsku, možno též spojit s degustací. Večer doporučujeme zrelaxovat v japonských horkých lázních onsen – můžeme zajistit ubytování v hotelu, ve kterém se tyto lázně nacházejí. Pokud byste byli raději v přírodě než ve městě, doporučujeme přilehlé lesy, do kterých vedou různé stezky a můžete také podniknout cca 4 km dlouhý trek lesem.

Odjezd vlakem nebo busem do sousedního města Kanazawa, které se díky své poloze uprostřed mezi Alpami a mořem dokázalo dlouho chránit před vnějšími vlivy. Dříve bohatá oblast vynikala zejména pěstováním rýže. Zde můžete navštívit starobylou čtvrť Higaši Čajagaj. Můžete zde vyzkoušet čajový obřad a ochutnat jeden z nejlepších čajů v celém okolí. Toto město také proslavila zejména zahrada Kenroku-en, kterou opravdu pro její krásu a dokonalost nelze vynechat. Zahrada patří mezi 3 nejkrásnější v celém Japonsku. Večer je pak moc příjemný v oblasti Čaja, kde se nachází krásné zachovalé domy včetně domu gejši Šímy.

Nocleh v Kanazawa.     

Doporučení: cestu lze ještě rozdělit tak, že můžete z městečka Takajama jet autobusem přes vesnici Shirakawa-go, která je  zapsána na seznamu UNESCO – jsou zde velmi pěkné 250 let staré tradiční farmářské domy zvané gassho-zukuri. Domy mají sedlové střechy vyrobené bez použití jediného hřebíku. Pod střechami jsou prostorné půdy, které slouží jako hnízda bource morušového pro následnou výrobu hedvábí. V domech lze i případně přenocovat.

Ranní návštěva tržiště Omičo s neskutečným výběrem ryb, přejezd do Kjóta – cesta trvá cca 2 hodiny. Po příjezdu oběd v zenovém stylu, přechod do budhistického chrámu Daitokudži založeném v roce 1319, večerní procházka “filozofickou stezkou”. Tento chrámový komplex se nachází v severní části Kjóta. Hlavní chrám Rinzai je školou japonského Zen Buddhismu. Celý komplex zahrnuje téměř 12 chrámů a navíc se zde nachází nádherné zenové zahrady, jedny z nejkrásnějších v Japonsku. Navíc tento chrámový komplex je sídlem čajových obřadů a je spojen s čajovým mistrem Sen no Rikyu.

Nocleh v Kjóto.

První zastávka dne bude čajové městečko Uji, ve kterém se nachází jedny z nejlepších čajoven v Japonsku. Poté přejezd do Nary (první původní hlavní město Japonska) – chrám Todajdži (jeden z největších a nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Japonsku se sochou Velkého Buddhy) případně Kasuga Tajša (velmi známý chrám, který byl postaven v době založení hlavního města Nara). Návrat do Kjóta – procházka nočním Gionem.

Nocleh v Kjóto.

Tento den doporučujeme trošku zvolnit a prohlédnout si Kjóto. Navštivte bývalé hlavní sídlo prvního šóguna Tokugawy. Z období Edo, zámek Nidžo-dži a můžete přejet autobusem do chrámu Kinkakudži, nebo-li Zlatého pavilónu. Navštivte jedno z nejhezčích míst, nádherný buddhistický chrám Kojomizu-dera s krásnou vyhlídkou na okolí Kjóta.

Nocleh v Kjóto.

Nebo celodenní výlet do Inari a na horu Mt. Koya:

Odjezd z Kjóta se  zastávkou v Inari – zde se nachází významný šintoistický chrám známý tisíci bránami torri, které jsou postaveny jedna za druhou a kryjí tak stezky, které se kolem chrámu nacházejí. Odjezd do stanice Namba, odkud pokračujeme na horu Koya, po příjezdu individuální program – buď poznávání nebo trávení času v chrámu. Hora Koya je centrem Shingon buddhismu, je důležitým poutním místem. Zde lze také zajistit nocleh v místních chrámech (shukubo) včetně mnišské stravy a takése můžete účastnit ranních modliteb.

Nocleh v Mt. Koya.

Odjezd z horské oblasti hory Koya v odpoledních hodinách, večerní šum Namby (zábavní čtvrť v Ósace).

Nocleh v Ósace.

Odjezd na letiště v Ósace a odlet zpět do České Republiky.

 • 11x ubytování v hotelu 3* vč. snídaně v evropském stylu
 • 2x ubytování v japonském stylu (rjókan, minshuku) bez snídaně
 • 1x ubytování v chrámovém komplexu – shukubo vč. polopenze
 • 1x 14denní japan rail pas
 • 1x shuttle door to door Narita Airport – Tokyo hotel
 • Zenový oběd v chrámovém komplexu
 • Stravování kromě uvedeného (40 – 60 000 JPY/osoba)
 • Vstupy do památek, návštěva čajových polí (cca 10 – 15 000 JPY/osoba)
 • Městskou dopravu ( 3 – 5 000 JPY/osoba)
 • Letenku do Japonska a zpět (dle aktuální dostupnosti)
 • Autobusové jízdenky
 • Cestovní pojištění

Rádi vám připravíme cenovou nabídku dle konkrétního termínu.

aktuální cena letenky a ubytování

Doporučit / Recommend
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIN
Sdílet / Share
Tagged in
Leave a reply